Intel Core i5-4430

Intel Core i5-4430

Intel Core i5-4430 je procesor, který patří do rodiny procesorů Intel Core i5 4.generace (označované jako Haswell). Byl vydán v roce 2013 a je určen pro desktopové počítače.

Procesor má čtyři jádra bez podpory hyper-threadingu a pracuje na frekvenci 3,0 GHz. Má 6 MB cache L3 a podporuje rychlou paměť DDR3. Procesor také obsahuje integrovanou grafiku Intel HD Graphics 4600 s podporou DirectX 11.1 a OpenGL 4.0.

Uživatelské recenze na Intel Core i5-4430 jsou obecně spíše pozitivní. Procesor byl dobře přijat pro své výkonné čtyři jádra, nízkou spotřebu energie a nízkou cenu. Někteří uživatelé však kritizují integrovanou grafiku Intel HD Graphics 4600 jako nedostatečně výkonnou pro náročné hry a graficky náročné úkoly.

Hodnocení uživatelů také ukazují, že procesor je dobrý pro běžné úkoly, jako jsou webové prohlížeče, kancelářské aplikace a běžné hry. Výkon procesoru je dostačující pro většinu běžných úkolů, ale výkonově náročnější úkoly jako renderování videa, hraní náročných her nebo práce s velkými daty mohou vyžadovat výkonnější procesor.

Celkově je Intel Core i5-4430 považován za spolehlivý a vysoce výkonný procesor pro běžné desktopové počítače.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.